Poradnik „Jak radzić sobie z przemocą w pandemii?”

Fundacja na Rzecz Równości wraz z Wydziałem Zdrowia UM we Wrocławiu, reagując na gwałtowny wzrost przypadków przemocy domowej w czasie pandemii, wyszła z inicjatywą, dzięki której ofiary przemocy domowej będą mogły skorzystać z aktualizowanego na bieżąco Poradnika ,,Jak radzić sobie z przemocą w pandemii?”. Znajdują się w nim m.in. katalog zachowań przemocowych, rodzaje przemocy czy osobisty plan awaryjny.

Podstawą zwrócenia się o pomoc, obok osobistej decyzji ofiary przemocy, jest dostęp do informacji. Z doświadczeń naszych konsultantek wynika, że dwukrotny nieudany kontakt, którego celem jest podjęcie działań związanych z doświadczeniem przemocą, zmniejsza do kilku procent podjęcie kolejnej próby. Dlatego tak ważne jest udostępnianie aktualnych i rzetelnych informacji o miejscach i sposobach wsparcia we Wrocławiu” – mówi Izabela Beno, prezeska Fundacji.

Powstanie poradnika nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie udzielone przez Centrum Praw Kobiet we Wrocławiu, Stowarzyszenie Psychoedukacji i Terapii „Evolutio”, Stowarzyszenie INTRO, Fundację NON LICET, CYBERPORADNĘ prowadzonej przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego i Wrocławskiej Radzie Kobiet.

 

Podziel się z innymi

Comments are closed.